SMER – SD
3. Peter Pellegrini , predseda NR SR, Banská Bystrica
14. Jana Laššáková, podpredsedníčka NR SR, Vlkanová
15. Ľubomír Vážny, podpredseda vlády SR, Banská Bystrica
65. Vladimír Baláž, poslanec NR SR, Banská Bystrica
78. Jaroslav Demian, poslanec NR SR, Brezno
99. Miroslav Čellár, poradca podpredsedu NR SR, Banská Bystrica
113. Ján Račák, riaditeľ, Brezno
147. Alexander Daško, riaditeľ, Banská Bystrica
SIEŤ
24. Ján Králik, zástupca primátora, Brezno
29. Ladislav Lukáč, ekonóm/manažér, Banská Bystrica
93. Tomáš Máľus, študent, Banská Bystrica
KDH
15. Peter Muránsky, poslanec NR SR, Nemce
64. Martin Baxa, učiteľ, Brezno
MOST – HÍD
18. Vavrek István, Banská Bystrica
78. Baranová Daniela, Banská Bystrica
135. Miroslav Hašan , Banská Bystrica
OĽANO – NOVA
3. Viera Dubačová, divadelná režisérka, občianska aktivistka, Banská Bystrica
49. Juraj Lokša, občiansky aktivista, exportný manažér, Nemecká
70. Iveta Nosková, administratívna pracovníčka Banská Bystrica
81. Iveta Zaremská, ekonómka, Banská Bystrica
107. Ivan Uhrík, predseda pozemkového spoločenstva, banskí Bystrica
115. Henrieta Petrincová, živnostníčka, občianska aktivistka, Banská Bystrica
SaS
10. Martin Klus, vysokoškolský pedagóg, Banská Bystrica
16. Miroslav Ivan, výkonný riaditeľ, Banská Bystrica
47. Milan Blaho, podnikateľ, Banská Bystrica
62. Mária Urbanová, prenajímateľka, Banská Bystrica
150. Branislav Bosák, ekonóm, Banská Bystrica
SMK
Kandidáta z nášho regiónu strana nemá
SNS
13. Radovan Baláž, riaditeľ spoločnosti, Banská Bystrica
18. Karol Konárik, podnikateľ, Banská Bystrica
97. Igor Pavúk, technik, Brezno
ŠANCA
4. Jaroslava Lukačovičová , podnikateľka, odborníčka na dane, Banská Bystrica
9. Ondrej Snopko, starosta, Hiadeľ
15. Michal Vráb, starosta, Podkonice
59. Erika Lamperová, novinárka, podnikateľka, Slovenská Ľupča
88. Peter Pyšný, stavebný robotník, Banská Bystrica
98. Marianna Šabová, pedagogička, Banská Bystrica
100. Vladimír Túry, konateľ firmy, Selce
SDKÚ – DS
3. Martin Turčan, viceprimátor, Banská Bystrica
9. Katarína Čižmárová, vysokoškolský pedagóg, výskumný pracovník, Banská Bystrica
16. Tibor Maťaš, pedagóg, Banská Bystrica
27. Matúš Molitoris, manažér, Banská Bystrica
30. Dagmar Rajčanová, projektový manažér pre životné prostredie, Banská Bystrica
40. Radovan Jonáš, sociálny pracovník pre rómske komunity, Banská Bystrica
60. Janka Žilová, starostlivosť o nezamestnaných, Banská Bystrica
84. Adrián Kapustík, podnikateľ v realitách, Badín
109. Paulína Gáborčíková, asitentka, Banská Bystrica
134. Pavol Sukup, gastronóm, Banská Bystrica
Slovenská občianska koalícia - SKOK!
21. Marek Nikel, riaditeľ siete škôl, Bacúch
61. Norbert Dikacz, marketingový pracovník, Banská Bystrica
TIP
1. Tomáš Hudec, riaditeľ, Banská Bystrica
3. Martin Schwantzer, manažér, Banská Bystrica
5. Andrea Oravcová, študentka, Banská Bystrica
16. Anton Minárik, Office manažér, Banská Bystrica
23. Ľubomír Hadvičák, podnikateľ, Banská Bystrica
25. Kamil Bílek, živnostník, Banská Bystrica
67. Ivan Lenár, starosta, Horná Mičiná
98. Erik Oslanec, živnostník, Banská Bystrica
105. Róbert Mydlo, podnikateľ, Dolný Harmanec
111. Martin Bambura, podnikateľ, Brezno
Strana moderného Slovenska
1. Milan Urbáni, lekár, Banská Bystrica
6. Andrej Sliacky, podnikateľ, Banská Bystrica
16. Marcela Gallová, SZČO, Banská Bystrica
17. Milan Mojžiš, výskumník, Brezno
20. Daniel Belko, vodič, záchranár, Brezno
32. Róbert Hazucha, podnikateľ, Staré Hory, Banská Bystrica
45. Monika Matušiaková, poradca, Brezno
52. Ján Longauer, dispečer dopravy dreva, Brezno
53. Mária Černá, SZČO, Banská Bystrica
57. Lucia Staroňová, referentka Banská Bystrica
59. Jozef Fekiač, SZČO, Banská Bystrica
72. Pavol Zvárik, dôchodca, Brezno
73. Elena Majerová, poradca, Brezno
82. Stanislav Zaťko, skladník, Banská Bystrica
85. Eva Medveďová, manažérka, Banská Bystrica
92. Marta Kicová, živnostník, Banská Bystrica
104. Róbert Hrnčiar, podnikateľ, Banská Bystrica
108. Denisa Zaťková, SZČO, Banská Bystrica
114. Ján Sliacky, podnikateľ, Banská Bystrica
133. Martina Adamová, predavačka, Banská Bystrica
136. Adriána Mojžišová, referentka, Brezno
137. Dana Čillíková, vedúca prevádzky, Banská Bystrica
142. Emil Novák, riaditeľ firmy, Banská Bystrica
Vzdor – Strana práce
27. Leonid Podstranický, IT špecialista, Banská Bystrica
Komunistická strana Slovenska – KSS
14. Ivan Kostúr, organizátor, Podkonice
42. Zuzana Kúdelková, stredoslovenská učiteľka, Valaská
61. Daniel Kianica, výsluhový dôchodca, Brezno
ĽSNS
1. Marian Kotleba, predseda BBSK, Banská Bystrica
13. Jana Nehézová, vedúca oddelenia, Staré Hory
15. Ján Mora, odborný referent, Brezno
29. Richard Tokušev, živnostník, občiansky aktivista, Banská Bystrica
33. Martin Kotleba, ekonóm, Banská Bystrica
65. Marek Kotleba, odborný referent, Banská Bystrica
70. Monika Sečkárová, odborný referent, Priechod
72. Stanislav Kandera, odborný referent, Brezno
91. Miroslav Potančok, konateľ spoločnosti Banská Bystrica
98. Nina Uherčíková, odborný referent, Banská Bystrica
112. Branislav Duša, kontrolór, Banská Bystrica
114. Peter Tonko, informátor, Horná Mičiná
Priama demokracia
5. Emília Uhláriková, pedagogička, Banská Bystrica
8. Ondrej Urban, sociálny antropológ, Banská Bystrica
81. Juraj Trstenský, živnotník, novinár, Poniky
Kandidátky ostatných strán za náš región priebežne doplníme.
Autor: ETA